Ми в соцмережах:

Вадим Горан: «Ми дуже сподіваємося, що новий рік принесе реальні оновлення в усіх сферах життя нашої держави»

Луганське земляцтво підводить підсумки року, що минув

 

Напередодні Нового року, як правило, згадується все, чим був багатий рік, що минає, підводяться підсумки, визначаються плани на майбутнє. Глава МГО «Луганське земляцтво» та Асоціації «Східне партнерство» Вадим Горан розповів нам про те, чим жило Земляцтво в 2016 році, і поділився сподіваннями на новий, 2017 рік.

Варто відзначити, що очолив Земляцтво Вадим Горан навесні 2015 року, і за останній час організація набула якісних змін, визначивши для себе пріоритетом в роботі як всебічну допомогу вихідцям з Донбасу - вимушеним переселенцям, так і землякам, які проживають в даний час у так званій «сірій зоні».

«Земляцтво - це організація, яка якісно відрізняється від інших громадських організацій, оскільки вона об'єднує людей за особливим принципом, я б навіть сказав, ознакою - любові до своєї малої батьківщини, а це почуття, як відомо, живе в нас завжди, незалежно від того, як у подальшому складається наш шлях. Де б ми не жили, ми назавжди залишимося один для одного луганчанами, земляками. Зустріти земляка за кордоном - це практично зустріти родича. Дуже важливо, особливо в кризові моменти життя - а зараз саме такий час для жителів Донбасу - відчувати розуміння і підтримку. Ймовірно, тому потік звернень до Луганського земляцтва не вщухає, за минулий рік до нас звернулося за допомогою понад сім тисяч осіб - і кожному вона була надана», - розповідає Вадим Аркадійович.

 

А допомога людям була потрібна найрізноманітніша - комусь шкільна форма для внучки, комусь добра порада. Земляцтво займалося організацією адресної гуманітарної допомоги переселенцям - продукти харчування, одяг, постільна білизна, рушники і ковдри, адже коли приїжджаєш на нове місце з зони бойових дій, опиняєшся часто без найнеобхіднішого...

 

«І все ж більшість звернень стосувалися правової підтримки та юридичного консультування, - зазначає Вадим Горан. - Уже не перший рік працює наша програма «Швидка юридична допомога», причому як в Києві, так і в Сєвєродонецьку - цього року ми змогли це організувати. Досвідчені юристи дають роз'яснення громадянам як в телефонному режимі, так і в офісному - якщо в цьому є необхідність. Тож не дивно, що звернень багато - ми всі бачимо, як працює нинішнє українське законодавство, особливо щодо переселенців, люди потребують як роз'яснення, так і реального супроводу при відстоюванні своїх законних прав».

Незважаючи на те, що земляцький колектив оновився, тут знають, пам'ятають і поважають сформовані за довгі роки традиції. У дні знакових дат, професійних свят, та й просто під настрій тут із задоволенням збираються ветерани - поспілкуватися за чашкою чаю, розпитати про новини, поділитися дорогими спогадами, життєвим і професійним досвідом. Працює і жіночий клуб, засідання якого відрізняються особливим колоритом - як правило, вони присвячуються певним темам.

«Згуртувати земляків можуть не тільки загальні проблеми, а й спільні справи, - переконаний голова Земляцтва, - саме тому традиційними для нас стали такі акції, як проведення суботників, зустрічей, фестивалів. Другий рік поспіль ми збирали переселенців, та й кияни до нас приєдналися теж, для проведення суботника в парку Нивки - приводили в порядок територію, а в нинішньому році висадили символічну алею миру».

Багатьом в Україні, та й за її межами, відомий унікальний Національний музей архітектури Пирогова, де представлена архітектура різних регіонів нашої країни в історичному розрізі. Є тут і Луганський будиночок, який не змогло обійти своєю увагою Земляцтво. Знову луганчани-переселенці разом з киянами зібралися, організовані земляцької організацією, щоб «підтримати» його - навели порядок на території, висадили квіти, зробили часткову реставрацію - чистку, фарбування. А після роботи пригощалися кулішем - на природі він особливо смачний!

Яскравою подією в суспільно-культурному житті Києва став проведений Луганським земляцтвом влітку нинішнього року фестиваль «Мир нашому дому!» Учасники фестивалю - переселенці з Донбасу, а також кияни, серед яких було багато молоді і зовсім юних дарувань, не тільки показали всю міць свого таланту, а й розповіли про культуру і традиції своєї малої батьківщини. Фестиваль допоміг його учасникам і гостям познайомитися ближче, краще зрозуміти один одного і, звичайно, подружитися.

 

Ще одна тема, яка є особливо важливою як для Земляцтва, так і для його керівника - турбота про дітей.

 

«На долю дітей Донбасу випали особливі випробування. Для них, безумовно, важлива адаптація до життєвих реалій, але, в той же час, вони не повинні бути позбавлені звичайних дитячих радощів», - говорить Вадим Аркадійович. Слідуючи цьому переконання, Луганське земляцтво проводить велику роботу з дітьми - як в Києві, так і на території Луганської області.

Так, 1 червня 2016 року, в День захисту дітей у Біловодському районі Луганської області Земляцтво організувало проведення футбольного турніру. Звичайно, це було величезною подією для юних футболістів Біловодщини. Крім традиційних призів, грамот і подарунків, команда-переможець, а нею стала команда Біловодської гімназії, від імені голови Земляцтва була нагороджена поїздкою до столиці.

Відбулася ця поїздка під час осінніх канікул. Кілька днів у Києві запам'ятаються хлопчакам на все життя, адже для них була приготована ​​така яскрава програма - це і екскурсія по місту, і відвідування пам'ятних місць і музеїв, розважального центру «Хеппілон» і Макдональдсу і, звичайно - головних стадіонів країни, де можна було доторкнутися до живої історії великого футболу. Закінчилася поїздка до Києва чаюванням в Луганському земляцтві, де хлопчаки навперебій ділилися враженнями та планами.

«Звичайно, не всі з цих юних футболістів стануть професіоналами, - каже Вадим Горан, - але ж це і не так важливо, головне - у них є цілі, вони займаються спортом, розвиваються. Звичайно, ми вже подружилися з Біловодської гімназією і всіляко будемо її підтримувати».

Організація культурно-масових заходів для дітей-переселенців - це вже невід'ємна частина повсякденної діяльності Земляцтва. Малюки ходять на екскурсії і в розважальні центри, на виставки і в театри. Особливо яскравою і насиченою заходами стала програма зимових канікул - починаючи від Дня святого Миколая і до самих новорічних свят. Всього ж за рік заходи, організовані Земляцтвом, відвідало близько чотирьох тисяч дітей.

Пам'ятною подією року, що минув, стала зустріч в Луганському земляцтві журналістів-переселенців, які працюють у даний час у київських виданнях, з головою Луганської ОВГА Юрієм Гарбузом, організована за ініціативи Земляцтва. Звичайно, питань у журналістів до губернатора було маса. Розмова вийшла наскільки теплою, настільки і конструктивною.

Знаковими подіями минулого року стали для Земляцтва створення Асоціації «Східне партнерство», презентація якої відбулася в агентстві «Укрінформ», і створення однойменного інформпорталу, який був презентований у нинішньому адміністративному центрі Луганщини Сєвєродонецьку.

«Мета діяльності нашої Асоціації - відновлення миру і економіки Донбасу, реінтеграція територій, інтеграція переселенців у приймаючих громадах», - каже голова Земляцтва і Асоціації Вадим Горан.

 

Звичайно, ми не могли не поцікавитися у Вадима Аркадійовича, які плани у Луганського земляцтва на прийдешній 2017 рік, і з чим пов'язані його надії в новому році.

 

«Найголовніше для нас усіх - встановлення міцного миру в східних областях України. Ми дуже сподіваємося, що новий рік принесе реальні поновлення в усі сфери життя нашої держави, що на державному рівні будуть прийматися мудрі конструктивні рішення, що посприяють як встановленню миру, так і зміцненню позицій вимушених переселенців у тих громадах, з якими вони вирішили пов'язати своє подальше життя. Люди незмінно прагнуть до стабільності, держава в цьому їх повинна підтримати - прийняттям відповідних законів і програм, націлених, перш за все, на забезпечення житлом і роботою. Що стосується як Луганського земляцтва, так і Асоціації «Східне партнерство», ми твердо стоїмо на позиції всебічної підтримки наших земляків, в якому б регіоні вони не проживали. Ми розробили і готові реалізувати ряд програм, зокрема, програму «Народна дипломатія», цільові завдання якої в частині встановлення діалогу з тимчасово непідконтрольними територіями шляхом використання родинних, дружніх зв'язків, реалізації спільних культурологічних програм абсолютно збігаються з Державною цільовою програмою відновлення і розвитку миру в східних регіонах України. Крім того, у нас ще є ряд програм, націлених на покращення життя людей в так званій «сірій зоні» - це програма мобільного медичної допомоги та програма забезпечення населення питною водою. Земляцтво підписав меморандуми про співпрацю з рядом районів Луганської області, так що планів у нас багато. А головна надія - це, звичайно, мир в Україні», - відповів Вадим Горан.

 

Вікторія Подольська, Східне партнерство

 

Відео

Перемикач мови

Новини

Вадим Горан: "Луганське земляцтво намагається підтримати дітей переселенців, а також тих дітей, які змушені проживати у "сірій зоні"

За традицією, МГО «Луганське земляцтво» організувало для дітей-переселенців веселі та пізнавальні весняні канікули. У культурно-розваж

Read more
Вадим Горан: "Впевнений, що співробітництво Луганського земляцтва та Спілки юристів України буде конструктивним та плідним"

Сьогодні в офісі Всеукраїнської громадської організації «Спілка юристів України» Голова МГО «Луганське земляцтво» Вадим Горан і Голов

Read more
Юристи «Луганського земляцтва» роз'яснять механізми застосування закону про освіту для ВПО і жителів тимчасово непідконтрольних територій

Як уже неодноразово повідомлялося, Президент України Петро Порошенко підписав закон, який дає можливість отримання освіти для наших зе

Read more
«Луганське земляцтво» звернулося до Президента залучити громадськість до переговорів з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі

Сьогодні учасники зборів МГО «Луганське земляцтво» звернулося до Президента України, як до гаранта Конституції, з проханням вжити усіх

Read more
"Підтримка дитячого спорту, турбота про дітей - зона особливої уваги "Луганського земляцтва", - Вадим Горан

Фестиваль жіночого футболу відбувся 4 березня в с. Гончарівка Сватівського району. Родзинкою програми фестивалю став турнір зі змішаног

Read more
Голова Луганського земляцтва звернувся до переселенців підтримати петицію до Президента про можливість самостійно вибирати банк для отримання соцвиплат

За словами Голови МГО «Луганське земляцтво» Вадима Горана, сьогодні українські переселенці втратили не лише свої будинки, улюблену роб

Read more
Як розпочати/перевести свій бізнес приватним підприємцям із зони антитерористичної операції на підконтрольну Україні територію?

Після початку проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей всі органи публічної влади змінил

Read more
Як підтвердити прописку дитини

На питання переселенців в рамках програми «Швидка юридична допомога» відповідає юрист Асоціації «Східне партнерство» Денис Шахбазьян

Read more
Вадим Горан: «Тільки припинення війни на Донбасі дасть поштовх до подальшого розвитку країни і поліпшення умов життя українців»

Вадим Горан, голова асоціації «Східне партнерство» зазначив на своїй сторінці в ФВ, що за результатами оцінки економічних показників, е

Read more
16 квітня переселенці спільно з киянами та представниками міжнародних гуманітарних організацій висадять «Алея миру»

З ініціативи Асоціації «Східне партнерство» та Міжнародної громадської організації «Луганське земляцтво» 16-го квітня об 11 годині відб

Read more