Ми в соцмережах:

Наші земляки

Вітольд Павлович Фокін - радянський та український державний та політичний діяч, прем’єр-міністр України в 1990—1992 роках.

Народився у селі Ново-Миколаївка Новомиколаївського району Запорізької області у сім’ї вчителів.

У 1954 році закінчив гірничий факультет Дніпропетровського гірничого інституту за спеціальністю «Розробка родовищ корисних копалин» і отримав призначення на шахти Луганщини. Він розпочав роботу з посади помічника начальника дільниці в 1954-му, і, пропрацювавши на шахтах майже двадцять років, половину з яких - під землею, у 1971-му році зайняв посаду начальника комбінату «Свердловантрацит» у м. Свердловськ Луганської області.

З 1971-го працював у Держплані УРСР, і в 1979-му зайняв посаду заступника Голови Ради Міністрів УРСР-Голови Держплану УРСР, а у серпні 1990-го року став заступником Голови Ради Міністрів-Головою Державного комітету УРСР з економіки. Був ініціатором інтенсивної газифікації України, особливо малих міст та сіл.

У жовтні 1990 р. Став виконуючим обов’язки Голови Ради Міністрів УРСР, а в листопаді був затверджений на цій посаді. А вже у березні 1991 р. Вітольд Фокін став першим Прем’єр-міністром незалежної України, і пропрацював у цій якості до 30-го вересня 1992 року. 8 грудня 1991 року разом з Леонідом Кравчуком від імені України підписав Біловезьку угоду про ліквідацію СРСР.

Отримував запрошення від М. С. Горбачова очолити уряд СРСР, але відмовився. Після відставки з посади голови уряду України, отримав пропозицію від тодішнього голови уряду Росії В.С. Чорномирдіна стати його заступником з ТЕК, але також відмовився.

1991-1994 рр. - народний депутат України 1-го скликання. Позафракційний.

З 1993 року — Президент Міжнародного фонду гуманітарних та економічних зв’язків України з Російською Федерацією. З 1999 року також - перший Президент «Луганського земляцтва» у Києві.

Більше 10 років був Президентом Національної федерації карате-до, багато років займається тенісом, водним туризмом.

Кандидат технічних наук, професор.

Нагороди: кавалер двох орденів Трудового Червоного прапора, ордена «Знак Пошани», трьох ступенів Знака «Шахтарської слави», лауреат Державної премії України.

You are here:   ГлавнаяПро земляцтвоНаші земляки